Nieuws

Chantal Blaak wint wereldtitel op de weg in Bergen

23 september 2017

De successen van oranje blijven ook op de voorlaatste dag van dit evenement voortduren in Bergen. De Nederlandse ploeg veroverde zaterdag namelijk ook goud in de wegwedstrijd met Chantal Blaak.

De Zuid-Hollandse reed in de slotfase weg uit een kopgroep van zeven en zag haar solo standhouden in de straten van de Noorse kuststad. Annemiek van Vleuten en Anna van der Breggen waren eveneens mee in de vlucht van zeven, maar zagen een eerste peloton in de laatste honderden meters op hun groep neerstrijken. Zij werden uiteindelijk vierde en achtste. Voor de KNWU is het al de derde wereldtitel van dit wereldkampioenschap op de weg in Bergen. Annemiek van Vleuten (vrouwen) en Tom Dumoulin (mannen) wonnen al het goud op de tijdritten.

Zege voor iedereen

Het was ook de titel van de vasthoudendheid van Blaak, die halverwege de wedstrijd viel, maar vervolgens toch in staat was de finale met haar aanvallen te kleuren. Samen met Hannah Barnes en Audrey Cordon ging ze met een geringe voorsprong de slotronde van negentien kilometer in. Later sloten met een groep van vier Van Vleuten en Van der Breggen aan. Daarmee zaten er drie Nederlandse rensters mee in een kopgroep van zeven op tien kilometer van het einde. Blaak waagde niet veel later een nieuwe uitval. De groep daarachter gaf de Zuid-Hollandse twintig seconden door lang te twijfelen, waardoor de renster van oranje in poleposition de finale inging. Haar voorsprong gaf ze in de slotkilometers niet meer weg. Blaak vond het een zege voor iedereen in het Nederlandse team. "Iedereen heeft vandaag aangevallen en we mogen allemaal heel trots zijn op de afloop van het WK en het behalen van de titel. We waren met drie in de kopgroep en wisten dat de anderen er ook nog vlak achter zaten. We waren als team vandaag weer heel sterk. Toen ik vanochtend wakker werd, was ik gemotiveerd om er een harde koers van te maken met het team, maar ik had niet gedacht dat ik de persoon zou zijn die het af kon maken. We hadden in de ogen van velen drie echte kopvrouwen, maar iedereen in het team kon hier winnen vandaag. Ik denk dat ik dit hier in Bergen heb aangetoond", aldus Blaak, die de wereldtitel een nieuw hoogtepunt in haar loopbaan noemde.

"Iedereen heeft vandaag aangevallen en we mogen allemaal heel trots zijn op de afloop van het WK en het behalen van de titel."

Chantal Blaak

Tactiek en sterk team

Bondscoach Thorwald Veneberg zag bij zijn elite-categorieën al drie van de drie onderdelen met goud bekroond, met alleen de wegwedstrijd voor de mannen nog voor de boeg. Nog nooit wist een land zo te domineren in deze categorieën. "We wisten dat we op deze onderdelen kansen hadden, maar het is heel bijzonder om dan ook drie keer de zege te kunnen grijpen. In de tijdritten waren Annemiek en Tom die dag de sterkste, vandaag was het ook de tactiek en de sterkte van ons team in de breedte die tot succes hebben geleid. We werken sinds dit jaar niet meer met een vooraf tot in de details uitgestippeld plan. In de wedstrijd moeten de rensters hun kansen grijpen en dan ook met elkaar besluiten of een bepaald vluchtpoging de juiste is. Natuurlijk hadden Annemiek van Vleuten en Anna van der Breggen ook graag gewonnen, maar zij konden in de beklimmingen een aantal concurrentes niet afschudden. Toen moesten we proberen om in de slotronde om beurten de aanval te kiezen. In het voetbal is het soms ook de middenvelder die scoort omdat iedereen op de spitsen let. Dat is vandaag dus gebeurd. Maar je moet het in zo'n situatie wel zelf afmaken. We hebben als land gewoonweg meer rensters die kunnen winnen en Chantal is er daar één van. Dat heeft ze vandaag bewezen. Het is heel mooi dat we de kracht van ons team zo hebben kunnen benutten."

"Het is heel mooi dat we de kracht van ons team zo hebben kunnen benutten."

Thorwald Veneberg

Wij plaatsen functionele cookies om deze website naar behoren te laten functioneren. Daarnaast vragen we je toestemming om analytische cookies en marketingcookies te plaatsen. Daarmee meten we het gebruik van deze website en kunnen we ons aanbod beter afstemmen op jouw voorkeuren. Deze cookies verzamelen persoonsgegevens. Geef hieronder aan welke cookies je wilt accepteren. Meer weten? Bekijk onze privacypagina.