Nieuws

Vacature: Medewerker Wedstrijdsport

27 maart 2024

We zijn per direct op zoek naar een collega om ons team Wedstrijdsport te komen versterken. Als Medewerker Wedstrijdsport ben je onder andere bezig met de administratieve taken rondom wedstrijden, competities en kampioenschappen.

Context

De KNWU is de overkoepelende sportbond van en voor de wielersport in Nederland. De KNWU is er voor de aangesloten wielerclubs en voor top-, wedstrijd- en breedtesport (inclusief fietsstimulering).

De KNWU stelt zich tot doel om voor de korte en lang termijn een koers uit te stippelen en zorg te dragen voor optimale randvoorwaarden om in Nederland sportief te kunnen fietsen. Het laten organiseren van competities, klassementen, kampioenschappen, het opleiden van talenten en het samenstellen en afvaardigen van de nationale selecties (EK’s, WK’s en Olympische Spelen) behoren tot de kerntaken van de KNWU. Onderverdeeld in verschillende disciplines, onder andere: wegwielrennen, BMX Racing, BMX Freestyle, baanwielrennen, veld, mountainbike, strandrace, para-cycling en e-racing.

Zo'n 38 medewerkers en vele vrijwilligers zetten zich in voor een kwalitatief goed wielersportaanbod, uitvoeren van topsportprogramma's en ondersteuning van de circa 500 aangesloten organisaties en 38.000 leden.

Wat ga je doen?

Je werkt samen met de collega's van Team Wedstrijdsport, je draagt zorg voor een effectieve planning en administratie van de KNWU-competities en daarbij behorende wedstrijden en kampioenschappen. De werkzaamheden die hier onder andere bij horen zijn:

 • Uitvoeren van administratieve werkzaamheden vanuit de diverse disciplines;
 • Verder ontwikkelen van de Nederlandse competities, het wielerwedstrijdaanbod en de wedstrijdkalender;
 • Zorgdragen voor de juiste verwerking van aanpassingen en wijzigingen in de reglementen en jaarlijkse besluiten;
 • Verzorgen van administratieve- en communicatiezaken met betrekking tot de kampioenschappen.

Wie zoeken we?

We zoeken een enthousiaste, communicatief sterke collega met een positief kritische houding. Iemand die van aanpakken houdt en tevens breed inzetbaar is.

 • Je hebt HBO werk- en denkniveau;
 • Je hebt ervaring en affiniteit met vrijwilligersmanagement;
 • Je hebt een positieve, energieke instelling en denkt in oplossingen;
 • Ervaring met projectmatig werken en sterk in budgetbewaking;
 • Commerciële kansen zien bij (nieuwe) partners;
 • Goed organiseren en plannen;
 • Ervaring op het gebied van Office;
 • Ondernemende en innovatieve instelling;
 • Goede onderhandeling- en presentatievaardigheden.

Wat bieden wij?

 • Een mooie (sportieve) functie in de sport, met veel ruimte voor eigen initiatief;
 • Een 38-urige werkweek (aantal uren in overleg, kan ook worden ingevuld met 2 parttimers);
 • Een inspirerende werkplek op Papendal, met diverse sportmogelijkheden en de optie om te flexwerken;
 • Leuke collega’s 😊;
 • Alle voordelen van de CAO Sport zoals een goede pensioenopbouw en tegemoetkoming in de ziektekostenverzekering;
 • Marktconform salaris, (conform CAO Sport, schaal 7/8).

Solliciteren

Wil je ons team komen versterken als Medewerker Wedstrijdsport? Dan horen we graag van je! Voor meer informatie bel je met Henk van Beusekom (Manager Sport; 06-53791044).

Je kunt je sollicitatie en curriculum vitae (of actueel LinkedIn profiel) tot uiterlijk 10 april 2024 richten aan de KNWU, t.a.v. Mirjam Tuithof. Gebruik hiervoor het formulier door op de onderstaande button te klikken.

Uit de reacties wordt een selectie gemaakt van kandidaten waarmee wij een kennismakingsgesprek inplannen, welke plaats zal vinden op maandag 15 april op Papendal.

Wij plaatsen functionele cookies om deze website naar behoren te laten functioneren. Daarnaast vragen we je toestemming om analytische cookies en marketingcookies te plaatsen. Daarmee meten we het gebruik van deze website en kunnen we ons aanbod beter afstemmen op jouw voorkeuren. Deze cookies verzamelen persoonsgegevens. Geef hieronder aan welke cookies je wilt accepteren. Meer weten? Bekijk onze privacypagina.