Nieuws

Samen helpen wij de wielersport door de coronacrisis heen

11 juni 2020

Het doet pijn dat we dit seizoen niet samen kunnen koersen en trainen. Sport is tijdens de coronacrisis even geen hoogste prioriteit. Begrijpelijk. Daarom weten we niet wanneer we van start kunnen met wedstrijden. We weten nog niet hoeveel kilometers je gaat maken voordat de eerste wedstrijden weer plaatsvinden. Voordat je weer met jouw trainingsgroepje kan sprinten om dat ene plaatsnaambordje of voordat de eerste internationale wedstrijd weer in ons land plaatsvindt. 

Consequenties coronavirus voor de KNWU
Het coronavirus heeft grote financiële consequenties voor de KNWU. We missen inkomsten uit wedstrijden, verhuur van apparatuur, contributies en licenties. Daarom is er, door het wegvallen van het sportaanbod, goed onderzocht of we richting leden een financiële tegemoetkoming kunnen doen. Helaas is er geen ruimte om lidmaatschappen en contributies financieel te compenseren. We moeten juist nu vechten om de continuïteit van de KNWU en de wielersport in het algemeen niet in gevaar te brengen. Dit geldt overigens voor de meeste sportbonden in Nederland, het is essentieel voor het voortbestaan van de verenigingsinfrastructuur in Nederland.

Onze leden zijn belangrijk voor ons
Al onze leden leveren een belangrijke bijdrage in het voortbestaan van de KNWU. Zonder leden is het onmogelijk om wedstrijden te organiseren, clubs te faciliteren, onze leden te ondersteunen of om talenten, trainers, ploegleiders en jury op te leiden. We zijn er voor iedereen met liefde voor de fiets. Voor iedereen met ambitie binnen de wielersport. Lidmaatschap = aandeelhouderschap. We zijn trots op onze rijke wielergeschiedenis en juist die moeten we nu beschermen.

Heb je een vraag over jouw lidmaatschap, licentie of contributie? Op deze pagina staan de meestgestelde vragen met antwoorden.

Wij plaatsen functionele cookies om deze website naar behoren te laten functioneren en analytische cookies waarmee wij het gebruik van de website kunnen meten. Deze cookies gebruiken geen persoonsgegevens. Hieronder kun je aangeven welke andere soort cookies je wilt accepteren. Wil je meer weten? Bekijk dan onze privacy pagina.